What's your London postcode?? | Paczki od 20£, Przewozy, transport Polska Anglia. Przewóz, paczki, przesyłki, busy z Polski do Anglii elkbus
Aktualności

What’s your London postcode?? 4 lipca 2016

 

Londyn to ogromne miasto. Na obszarze wielu kilometrów skupionych jest ponad 7 milionów ludzi, nie mówiąc już dodatkowo o milionach turystów.

Co więc począć gdy przyjdzie nam szukać , jechać w odwiedziny do znajomego czy też po prostu gonić na spotkanie w sprawie pracy ?

Sama nazwa ulicy nie wystarczy.

W przeciwieństwie do polskiego kodu pocztowego, który oznacza tylko lokalizacje najbliższego urzędu pocztowego, brytyjski kod pocztowy (postcode) zawiera bardzo wiele informacji o adresie i lokalizacji.

Brytyjski kod pocztowy składa się z dwóch części: pierwsza, o długości dwóch do czterech znaków, identyfikuje okręg pocztowy; druga, o długości trzech znaków, identyfikuje obszar co najwyżej 100 sąsiadujących nieruchomości (na przykład odcinek gęsto zabudowanej ulicy, lub kilka sąsiadujących, luźno zabudowanych ulic).

W większości przypadków, podanie tylko numeru (lub nazwy) budynku i kodu pocztowego wystarcza do prawidłowego zidentyfikowania adresu. Z tego powodu brytyjskie kody pocztowe znalazły szereg dodatkowych (poza usprawnieniem pracy poczty) zastosowań, na przykład:

  • Wygodne wyszukiwanie najbliższego oddziału organizacji, względem podanego kodu.
  • W systemach nawigacji satelitarnej, wyznaczanie trasy do podanego kodu i numeru domu.
  • Firmy ubezpieczeniowe używają kodów pocztowych do oceny ryzyka* związanego z danym adresem.

* Brytyjska policja i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiły stronę, dzięki której mieszkańcy Walii i Anglii mogą sprawdzić, jakie przestępstwa są popełniane najczęściej w ich dzielnicy. Wystarczy wejść na stronę: https://www.police.uk/ , przejść do zakładki: Crime map i wpisać swój “postcode”.

Przykład brytyjskiego kodu pocztowego: SW1A 1AA (kod pocztowy Pałacu Buckingham).

Centralne dzielnice Londynu maja postcode WC lub EC (West Central i East Central) te bezpośrednio przy nich maja kody określające ich geograficzne położenie, wiec np. SE oznacza południowy wschód a NW północny zachód.

Najbardziej odlegle od centrum dzielnice, które w dalszym ciągu zaliczane są do Greater London mają osobne oznaczenia literowe. (np. UB oznacza Uxbridge). Poza Londynem sprawy nieco się komplikują, bo nie zawsze pierwsze litery odpowiadają pierwszym literom nazwy miejscowości lub county (powiat). Jednak powiązano pierwsze litery z nazwami „regionu kodowego” (postcode region). Stad np. G wskazuje na Glasgow, CF na Cardiff. Im większa część postcode znamy tym dokładniej jesteśmy w stanie określić gdzie znajduje się miejsce.

Nie jesteś pewien czy Twój adres jest prawidłowy lub postcode?

Sprawdź: http://www.royalmail.com/find-a-postcode

london_maplondon_postcode_mapmap_v1 wersja 2